Warsztaty fotograficzne w Państwowym Liceum Plastycznym w Supraślu – 16.05.2022

Szudziałowo złożyło wizytę Supraślowi. Mimo różnicy wieku, płci i zainteresowań integracja uczestników projektu „Jestem, bo jesteś” udała się. Trzy nastoletnie uczennice supraskiego liceum plastycznego znalazły wspólny język z trójką chłopców z szudziałowskiej podstawówki – fotografię w starym stylu.

Na światłoczułym papierze razem ułożyli znalezione w okolicy rośliny, patyki, kamienie. Po naświetleniu kompozycji i wywołaniu materiału w ciemni, powstały fantastyczne obrazy. Kształty nie przypominały rzeczy, z których powstały. Takie dziwne przemiany zawsze otwierają głowy. Poza tym goście z Szudziałowa mogli, oprowadzani przez przewodniczki, zajrzeć w każdy kąt zabytkowego budynku supraskiego liceum.

Chłopcy z Szudziałowa inaczej teraz patrzą na fotografię. Radek zafascynował się nią na serio. Chcieliby jeszcze się spotkać z plastyczkami z Supraśla. Planowana jest więc rewizyta w Szudziałowie.

Warsztaty zorganizowały Katarzyna Zabłocka i Aneta Prymaka. Zdjęcia zrobiły Julia Pykało i Gabriela Mioduszewska, uczennice Liceum Plastycznego w Supraślu.

Skip to content