Warsztaty artystyczne

Dwa cykle warsztatów artystycznych, których tematem będzie wzornictwo i tkanina. Będą one uzupełnieniem prac dokumentalnych i pomogą w zrozumieniu wartości fastowskiego designu. Skierowane są głównie do dwóch grup: do seniorów mających związek z Fastami (np. dawnych pracowników, członków ich rodzin) oraz do młodzieży (m.in. uczniów kierunku tkackiego Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu, wielu jego absolwentów znalazło zatrudnienie w Fastach, np. jako projektanci tkanin, plastycy).

Mamy nadzieję, że ich wzajemna relacja poszerzy horyzonty i wiedzę obydwu grup. 

Najlepsze wykonane podczas nich prace pokazane zostaną na wystawie w 2021 r. 

Warsztaty odbędą się w dniach 13.11 i 27.11.2021 w godzinach 10 – 13

Miejsce: Galeria im. Sleńdzińskich, ul. Legionowa 2, Białystok

Prowadzący warsztaty: Ewa Chacianowska, Paweł Matyszewski

Każdy uczestnik otrzyma odpowiednią ilość tkaniny do barwienia oraz dostępne będą wszystkie materiały niezbędne do pracy na warsztatach.

Program warsztatów:

13.11

Dowiecie się o tkaninach, technikach o tym co będziemy robić na warsztatach. Skupimy się również

na fastowskiej technice projektowania tkanin drukowanych. Spróbujemy zrozumieć, jak były one realizowane. Będziemy barwić tkaniny w technice shibori, które będą podstawą do dalszej pracy na warsztatach.

Spróbujemy stworzyć własny, kreatywny wzór, będziemy przenosić własne projekty na tkaninę, malować na tkaninach wcześniej barwionych używając stempli, kolorów, szablonów.

27.11   

Dowiecie się o tkaninach, technikach i przede wszystkim o tym jak wykorzystywane są tkaniny w sztuce współczesnej. Zobaczymy prace znanych artystów, którzy tkaninę traktują jako materiał do wypowiedzi artystycznej. Będzie to kolejna kreatywna próba stworzenia własnej pracy, kolażu czy obrazu z resztek tkanin.

Na warsztaty możecie przynieść własne skrawki tkanin, które zalegają w waszych szafach.

Zapisy na warsztaty są obowiązkowe, prosimy o zgłoszenia na adres: fastymojamilosc@gmail.com

Ilość miejsc ograniczona!

Podczas warsztatów przestrzegane są zalecenia lokalnej agencji zdrowia publicznego związane z rozprzestrzenianiem się COVID-19.

Karny & Noak

Galerie wreszcie otwarte, zapraszamy więc na wystawę niepublikowanych archiwalnych fotografii do Sleńdzińskich na Wiktorii 5. Autorem witkiewiczowskich portretów Alfonsa Karnego jest Jerzy […]

Skip to content