Augustis 2.0

W czerwcu 2018 roku, ponad 14 lat od odkrycia kolekcji Bolesława Augustisa ukazała się druga książka z jego fotografiami „Augustis 2.0”. Zawiera 150 niepublikowanych do tej pory zdjęć z lat 1935-38.

Książkę wydało Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK. Wyboru fotografii dokonał Grzegorz Dąbrowski, który od początku zajmuje się konserwacją i popularyzacją negatywów Augustisa.

W albumie znajdują się trzy teksty publicystyczne poświęcone kolekcji: Filipa Springera, znanego autora, zajmującego się także teorią fotografii, Anety Prymaki-Oniszk, cenionej i nagradzanej reporterki oraz Grzegorza Dąbrowskiego, fotografa, dysponenta kolekcji i redaktora publikacji.

Autorką projektu graficznego albumu jest Anna Nałęcka-Milach, jedna z najlepszych projektantek książek artystycznych w Europie. Tom liczy 224 strony (plus 48 stron mniejszego formatu z tzw. ulicówkami). Wydany został w nakładzie 1000 egzemplarzy. Nie powtarza się w niej ani jedno zdjęcie z pierwszej publikacji, która ukazała się w 2010 roku i jest już dzisiaj nie do zdobycia.


Promocja albumu odbyła się 21 czerwca w białostockiej Galerii Arsenał. Jego wydanie sfinansował Urząd Miasta Białegostoku. Książkę można jeszcze kupić w Galerii Sleńdzińskich i Galerii Arsenał.

http://albom.pl/projekty/augustis-2-0-ksiazka/

Skip to content