Paweł Grześ


Paweł Grześ był stypendystą Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej WIDOK w roku 2003, następnie otrzymywał naszą rekomendację do stypendium Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości w roku 2004.


2009 r. otrzymał dyplom bakalarski w Instytucie Fotografii Kreatywnej w Opawie (Czechy) oraz dyplom inżyniera informatyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Warszawskiej.


2012 r. obronił dyplom w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.


Zajmuje się fotografią i video o charakterze dokumentalnym, interesują go zagadnienia świadomości historycznej, przynależności narodowej i religijnej. Swoje prace wystawiał w Galerii Białej w Lublinie, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, w BWA w Jeleniej Górze, Galerii Arsenał w Białymstoku oraz Galerii PF CK Zamek w Poznaniu.


W 2008 roku był finalistą V edycji konkursu Samsung Art Master. W 2010 roku otrzymał stypendium MKiDN „Młoda Polska”.


W latach 2013-2016 prowadził Fundację Villa Sokrates (Krynki), w tym czasie zorganizował trzy edycje Festiwalu Muzyki Młodej Białorusi Basowiszcza oraz Trialogi w Krynkach. Dzięki tym działaniom został laureatem rankingu inicjatyw na rzecz tolerancji, różnorodności i wielokulturowości na terenie Województwa Podlaskiego „Wspólność 2014”.


Paweł Grześ, we współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacji Kulturalnej WIDOK, zrealizował indywidualna wystawę fotografii „Mieleszki” ( 2005 r.) poświęconą mieszkańcom rodzinnej wsi jego mamy. Był też uczestnikiem wystawy zbiorowej poświęconej pamięci Żydów białostockich p.t. „Sąsiedzi wyjechali do Treblinki” ( 2017 r.) Aktualnie mieszka na Podlasiu, produkuje drzwi loftowe i fotografuje.


Skip to content