Mamy 15 wspaniałych!

15 młodych ludzi z Białegostoku, Szudziałowa, Śniadowa, Białowieży i Supraśla przez rok będzie rozwijać zdolności po okiem doświadczonych mentorów. Zakończyła się właśnie rekrutacja do pilotażowego projektu „Jestem, bo jesteś”.

Dzięki pomocy lokalnych szkół, instytucji kulturalnych i społecznych udało się wybrać z każdej z pięciu podlaskich miejscowości po trzech uczniów. Wykazują oni określone talenty, ale z racji zamieszkania i innych warunków, trudno im je rozwijać.

Jak mówi autorka i koordynatorka projektu Magdalena Godlewska-Siwerska, to są młodzi ludzie, którzy mają naturalną ciekawość świata. Reprezentują bardzo różne środowiska, mają różne uzdolnienia, od matematycznych, przez artystyczne po wędkarskie.

W każdej z miejscowości z młodzieżą pracować będą mentorzy. Są to osoby znane w lokalnym środowisku, cieszące się autorytetem i specjaliści w swoich dziedzinach. Katarzyna Zabłocka, artystka wizualna, otoczy opieką trójkę uzdolnionych uczniów supraskiego liceum plastycznego. Miłka Malzahn, dziennikarka, będzie rozwijać internetowe zainteresowania nastolatek z Białowieży. Aneta Prymaka-Oniszk, pisarka popracuje z dziećmi ze szkoły podstawowej w Szudziałowie, a Andrzej Gąsowski, historyk, z młodzieżą ze Starosielc. Kamil Mrozowicz, społecznik, poprowadzi grupkę ze szkoły w Śniadowie.

Projekt ma otworzyć przed młodzieżą nowe perspektywy i ścieżki rozwoju. Mentorzy proponować będą młodzieży zajęcia, spotkania, wyjazdy, które odpowiadają ich zainteresowaniom. Postarają się pokazać im świat poza ich małą społecznością. Będą uczyć podopiecznych autoprezentacji, ale i asertywności. Już rozpoczęły się wspólne działania.

Skip to content