Muzeum Ikon od zaplecza – 21.11.2022

Patrycja, Gabrysia i Julka z Liceum Plastycznego w Supraślu, pod wodzą mentorki Katarzyny Zabłockiej, mogły zwiedzić Muzeum Ikon w Supraślu od zaplecza.

Ty razem wizyta miała charakter specjalny. Nie chodziło o podziwianie głównej ekspozycji i zanurzenie się w niezwykłą sakralną aurę prawosławia, ale o dogłębne zajrzenie we wszystkie kąty i przyjrzenie się na czym polega praca tej instytucji także od strony technicznej, warsztatowej.

Uczestniczki projektu ,,Jestem, bo Jesteś” zwiedziły różne gabinety i pracownie, zobaczyły dzieła, które nie są jeszcze wystawione, porozmawiały z pracownikami. Ewa Zalewska, kierowniczka placówki i Aneta Stępień, kustoszka z wielką pasją opowiadały o archiwizacji, konserwacji, eksponowaniu…  I brzmiało to arcyciekawie, jak coś czym chciałoby się zajmować w przyszłości.

Gabrysia posumowała to spotkanie tak: „Muzeum Ikon wywarło na mnie niesamowite wrażenie. Ekspozycję otacza sakralna aura. Dodatkowo zobaczyłam, jak wygląda praca w takiej instytucji – po wszystkich. oraz o wielorakich historiach ikon mogę stwierdzić, że to wspaniałe miejsce prowadzone przez wspaniałych ludzi. Muzeum Ikon przybliża zwykłym odbiorcom prawdziwą świętość.”

Skip to content