Artystyczna ekspedycja do Warszawy – 8.02.2023

Grupa licealistek i licealistów, uczestników projektu z Liceum Plastycznego w Supraślu, pod opieką mentorki Katarzyny Zabłockiej, wyruszyła po wiedzę i inspirację do stolicy. Wykonali prawdziwy tur po galeriach i muzeach, w niektórych byli po raz pierwszy.

Odwiedzili Muzeum Narodowe, gdzie na wystawie „Przesilenie” prezentowane były pełne wdzięku i spokoju dzieła mistrzów Północy. Malarstwo to zaskoczyło różnorodnością i bezpretensjonalnością. Potem przyszła kolej na Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, gdzie grupa obejrzała porażającą ekspozycję o wojennej tragedii w Ukrainie. Fotografia reportażowa wstrząsnęła swoim realizmem. W słynnej Zachęcie można było zwiedzić kilka wystaw, m.in. zobaczyć minimalistyczne szkice Tadeusza Kulisiewicza i grafiki jego profesorów. Ostatnie na liście było Muzeum Polin, które przybliżyło historię polskich Żydów.

Uczestnicy artystycznej ekspedycji byli trochę zmęczeni natłokiem wrażeń, ale jak powiedziała jedna z licealistek: „Mieliśmy okazję wyjrzeć przez takie okno, przez które mogliśmy zobaczyć co się dzieje w sztuce. Co z przeszłości ważne jest teraz i jak może wyglądać jej przyszłość. To nam na pewno pomoże w naszych artystycznych poszukiwaniach”.

Skip to content